Büyük SAMOS (SİSAM) ADASI ''Bayram Özel'' 4 Gün - 3 Gece

Büyük SAMOS (SİSAM) ADASI ''Bayram Özel'' 4 Gün - 3 Gece

SAMOS (SİSAM) TURU

Konaklama : MEDUSA, VIRGINIA ve MIRINI HOTEL’DE 3 GECE KONAKLAMA

Tur Süresi : 3 Gece 4 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz...

Kişi Başı : 299€ 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

- BAŞTAN SONA BÜYÜK SAMOS TURU -

SAMOS (SİSAM) ADASI

 

16 - 19 Haziran (4 Gün - 3 Gece)


 ✅   YUNAN TAVERNASINDA CANLI MÜZİKLİ AKŞAM YEMEĞİ 

  ✅   BAŞKENT VATHI'DE KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE...  

 

 Not:  Konaklanılan oteller otobüs yoluna uygun olmayan güzergahta bulunduğu için tüm otel transferleri 


 yolcuların kendisi tarafından sağlanacaktır. Rehberlerimiz tarafından ise gerekli yol gösterme ve bilgiledirme 


 yapılacaktır, bunun dışında acente çalışanlarına baskı yapılmamasını önemle rica ederiz. 


 

1. GÜN: 16 HAZİRAN PAZAR

BAŞKENT VATHI KENT TURU: PISAGOR MEYDANI – ARSLAN HEYKELİ ( BAĞIMSIZLIK HEYKELİ ) – SANTA MARIA KATOLİK KİLİSESİ - SAMOS HALK KÜTÜPHANESİ – YUNANİSTAN ULUSAL BANKASI - SOFOULI MEYDANI    

Transfer hizmeti alan misafirlerimizle sabah 05.40`da Mavişehir Egepark, 05.50`de Bostanlı Vapur İskelesi, 06.00`da Karşıyaka Anıt, 06.15`de Alsancak Gar FMA TRAVEL Ofisi, 06.25`de Sabancı Kültür Merkezi, 06.35’de Göztepe İskelesi ve 06.45`de Üçkuyular Shell İstasyonu`nda buluştuktan sonra oyasıya gezip eğleneceğimiz, Pisagor ve Epikuros gibi antikçağın ünlü filozoflarının memleketi, şarabı, ormanları ve turkuaz renkli sahilleri ile ünlü Yunanistan’ın 9. büyük adası Samos’a gitmek için  Seferihisar’a doğru yola çıkıyoruz. Seferihisar Limanı’nda pasaport kontrollerimizi yaptırdıktan sonra yaklaşık bir saat süren keyifli bir deniz yolculuğuna başlıyoruz. At nalı şeklinde bir körfezin etrafında kurulu başkent Vathi’ye ulaştığımızda gümrük işlemlerimizi tamamlıyor ve birçok anıtsal binaya ev sahipliği yapan başkent Vathi'yi keşfe çıkıyoruz. Vathi’de ilk olarak Sofouli adını taşıyan kordon boyundaki yapıları yakından tanıyoruz. Bunlardan ilki Santa Maria isimli adadaki tek Katolik Kilisesi oluyor. Daha sonra Neoklasik sitildeki binalarda hizmet veren Samos Adliyesi ve koleksiyonunda 16. yüzyıla ait kitaplar dahi bulunan Samos Halk Kütüphanesi’ni yakından görüyoruz. Daha sonra başkent Vathi’nin kalbinde yer alan Pythagora Meydanı’na doğru yürümeye devam ediyoruz. Meydan’da yer alan bağımsızlık simgesi mermer Arslan Heykeli hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz. Meydan’da çektirdiğimiz hatıra fotoğraflarının ardından Neoklasik mimarinin tüm güzelliklerini yaşatan Yunanistan Ulusal Bankası’nı fotoğraflayarak Themistoklis Sofoulis Meydanı’na doğru ilerliyoruz  Meydanda üç dönem Yunanistan başbakanlığı yapan ve Samos arkeolojisine de yoğun emek veren Themistokles Sofoulis’in heykelini yakından görüyoruz. Daha sonra Vathi’nin kalbindeki denize sıfır otellerimize yerleşerek dinleniyoruz. Dileyen misafirlerimiz, otellerimize yürüme mesafesinde olan, Samos’un ünlü plajlarına giderek Samos’un turkuaz denizinde yüzme keyfi yaşayabilir ya da başkenti keşfetmeye devam edebilirler. Akşam Taverna Gecesi’ne katılmak için otellerimizin lobisinde buluşuyor ve yörenin güzel bir tavernasına gidiyoruz. Burada akşam yemeğimizi Yunan müziği eşliğinde alıyor ve Samos gecelerinin tadını çıkarıyoruz. 

 

2. GÜN: 17 HAZİRAN PAZARTESİ

KOUMARADAIOI KÖYÜ  – ADALET KUPASI ATÖLYESİ – PYTHAGORIO SAHİLİ – LOGOTHETIS KALESİ – MEGALI PANAGIA MANASTIRI 

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltımızın ardından Bayram Özel Samos Adası turumuzun ikinci gününde kızılçam ve dağ çilekleri bezeli bir dağ köyü olan Koumaradaioi`ye doğru gezimize başlıyoruz. Adanın bu yemyeşil köyünde Samos’un ünlü Pisagor kupalarının yapıldığı bir atölyeye konuk oluyor ve diğer adı "adalet kupası" olan bu matematiksel kupayı yakından tanıyoruz. Keyifle geçen anların ardından muhteşem bir manzaraya sahip ve Samos`un en otantik yapılarından biri olan Megali Panagia Manastırı`na gidiyoruz. Manastırı keyifle gezerken hem mistik bir yolculuğa çıkıyor hem de manastırın yeşil doğasını ve eşsiz mimarisini yakından tanıyoruz. Daha sonra Ege Denizi’nin en güzel plajlarına sahip, ünlü matematikçi Pisagor`un memleketi Pythagorio’ya doğru gezimize devam ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında 12 Ion kentinden biri olan Antik Samos’a ait arkeolojik eserleri, Eupalinos Tüneli ve Lykourgos Logothetis Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra Pythagorio Sahili’nde öğle yemeğimiz için güzel bir sahil restoranına konuk oluyoruz. Yemek molası esnasında dileyen misafirlerimiz denizin ve güneşin tadını çıkararak Pythagorio’nun tertemiz sularında doyasıya yüzebilir. Pythagorio’da geçen keyifli anların ardından Vathi’ye doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.  Gün sonunda başkent Vathi’deki otellerimize dönüyor ve dinleniyoruz.


3. GÜN: 18 HAZİRAN SALI

KARLOVASI – POTAMI PLAJI – AIDONIA – AVLAKIA – AGIOS KONSTANTINOS - KOKKARI SAHİLİ 

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltımızın ardından adanın şarap ve deri üretimi ile ünlü beldesi olan Karlovasi`ye doğru yola çıkıyoruz. Adanın kuzeyinde ve sahil boyunca yaptığımız bu keyifli yolculuğun ardından ilk olarak doğanın kucağında, bülbül sesleri eşliğinde keyif kahvelerimizi içmek için Aidonia’ya uğruyoruz. Yakınlardaki Kakorema Deresi’nin suları ile yeşillenen anıtsal çınar ağaçları gölgesinde geçirdiğimiz keyifli anların ardından adanın ticaret ve eğitim merkezi sayılan Karlovasi`ye doğru gezimize devam ediyoruz. Bu esnada yolumuz üzerinde yer alan Agios Konstantinos ve Avlakia gibi yerleşimleri görüyoruz. Karlovasi’ye ulaştığımızda Aya Nikolas Kilisesi`nin terasından Samos’un en güzel plajlarından biri olan Potami Plajı`nın eşsiz manzarasını izliyoruz. Öğleden sonra Kokkari`de deniz kıyısında Samos mutfağının eşsiz tatları ile öğle yemeğimizi almak için yolculuğumuza devam ediyoruz. Tavernaları ve eşsiz mimarisi ile Mykonos`dan izler taşıyan Kokkari`de öğle yemeğimizi güzel bir sahil restoranında alıyor ve Kokkari Sahili’nde yüzme keyfi yaşıyoruz. Keyifle geçen günün ardından Vathi’ye doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

 

4. GÜN: 19 HAZİRAN ÇARŞAMBA

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltımızın ardından Samos’un çarşısında alışverişlerimizi tamamlamak ve masmavi sularının tadını çıkarmak için serbest zamanımızda dilediğimiz gibi gezme şansı yakalıyoruz. Gemi saatimiz geldiğinde gümrükte işlemlerimizi tamamlıyor ve dört güzel günün ardından feribotumuzda yerlerimizi alarak eşsiz tarihi, şarabı, filozofları, mavi denizi ve yeşil ormanları ile ünlü Samos’a veda ederek Seferihisar’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

 

Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır.


Yunanistan limanları ve otellerinde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir!


İklim koşullarına ve teknik arızaya bağlı “force major” hallerde adalarda mahsur kalınması halinde acente sadece tur programındaki fiyata dahil hizmetleri vermekle yükümlüdür. Misafirlerin program dışı konaklama, yeme - içme harcamaları kendilerine aittir. Force major haller sigorta kapsamında değildir.


Tur başlangıç ve bitiş yeri Samos Vathi Limanı’dır. Transfer hizmeti paket program dışında sunulan ekstra bir hizmettir.


2000’li yılların başından itibaren Samos da dahil birçok Yunan Adası’na Sanat Tarihçi – Ülkesel Rehber Fatih M. Aygüneş’in rehberliğinde ilk kültür turlarını düzenleyen FMA TRAVEL’ın tur programları, tur başlıkları ve de tur metinleri tümüyle ya da kısmen taklit edilemez. Bunu yapan kişi ve acenteler hakkında FMA TRAVEL yasal haklarını Asliye Ticaret Mahkemeleri nezdinde koruma altına almıştır.


Bu tur programının metni ilk kez 01.04.2012 tarihinde yayınlanmıştır. O günden sonra ana metinde kapsamlı bir değişiklik olmamakla beraber metnin son hali 01.03.2023 tarihinde matbu ve dijital olarak güncellenmiştir.

 

''Bazı istisnai tur programları haricindeki gezilere, otellerde kahvaltı hizmetinin tamamlanmasının ardından saat 10.00 - 11.00 aralığında başlanılır ve en geç saat 17.00 – 18.00 aralığında geziler tamamlanarak otellere giriş yapılır. Misafirlerimizin bu saatlere riayet etmesini ve daha erken ya da daha geç hareket edilmesine dair acente çalışanlarına baskı yapmamasını önemle rica ederiz.''

 

 

* Pasaportunda KKTC Mührü Olanlar Yunanistan’a Giriş Yapamazlar!  

      

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< BAŞKENT VATHI’DE MEDUSA, VIRGINIA ve MIRINI HOTEL’DE  3 GECE

   ODA+KAHVALTI KONAKLAMA

< SEFERİHİSAR - SAMOS - SEFERİHİSAR HIZLI KATAMARAN ULAŞIMI

< SAMOS MERKEZ TURU ( BAŞKENT VATHI  TURU)

< GÜNEY ADA TURU ( KOUMARADAIOI KÖYÜ  – PYTHAGORIO SAHİLİ

   MEGALI PANAGIA MANASTIRI )

< KUZEY ADA TURU ( KARLOVASI – POTAMI PLAJI – AIDONIA

   AVLAKIA - KOKKARI SAHİLİ )

< YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI

< 1 AKŞAM YUNAN TAVERNASINDA CANLI MÜZİKLİ AKŞAM YEMEĞİ

< İZMİR – SEFERİHİSAR – İZMİR KARAYOLU ULAŞIMI

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ

< LİMAN ve OTEL VERGİLERİ

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI

< VİZE ÜCRETİ ( Yeşil pasaport ve Schengen vizesi olmayanlar için )

< 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARIN SİGORTALARINDA UYGULANAN

  SUR-PRIM ÜCRETİ

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

05.40`da Mavişehir Egepark,

05.50`de Bostanlı Vapur İskelesi,

06.00`da Karşıyaka Anıt,

06.15`de Alsancak Gar FMA TRAVEL Ofisi,

06.25`de Sabancı Kültür Merkezi,

06.35’de Göztepe İskelesi

06.45`de Üçkuyular Shell