Büyük MİDİLLİ (LESBOS) TURU '' HER ŞEY DAHİL! 3 Gün - 2 Gece

Büyük MİDİLLİ (LESBOS) TURU '' HER ŞEY DAHİL! 3 Gün - 2 Gece

MİDİLLİ (LESBOS) TURU

Konaklama : LORIET HOTEL'de 2 GECE KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz...

Kişi Başı : 259€ 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

“Büyük MİDİLLİ (LESBOS) ADASI

 

 

07 - 08 Mayıs | 14 - 15 Mayıs | 21 - 22 Mayıs | 28 - 29 Mayıs

 

04 - 05 Haziran | 11 - 12 Haziran | 18 - 19 haziran | 25 - 26 Haziran (2 Gün - 1 Gece)

 < LORIET HOTEL'de 2 GECE KONAKLAMA > 

 

24 - 26 Mayıs | 31 Mayıs - 02 Haziran | 07 - 09 Haziran | 05 - 07 Temmuz | 13 - 15 Temmuz | 19 - 21 Temmuz


 26 - 28 Temmuz | 02 - 04 Ağustos | 09 - 11 Ağustos | 16 - 18 Ağustos | 23 - 25 Ağustos | 30 Ağustos | 01 Eylül (3 Gün - 2 Gece)

 

 

  ŞOK ŞOK ŞOK  !!! HER ŞEY DAHİL !!!  

 


 ✅ İZMİR - AYVALIK - İZMİR ULAŞIMI DAHİL !

 

✅ YEMEKLİ TAVERNA EĞLENCESİ DAHİL !

 

 ✅ KUZEY - GÜNEY ADA TURLARI DAHİL !


... 

1.GÜN: MİDİLLİ KENT TURU – HAGIOS THERAPONDAS KİLİSESİ – ERMOU CADDESİ 

Sabah 05.00`da Üçkuyular Shell, 05.10`da Göztepe İskele Karşısı, 05.20`de Sabancı Kültür Merkezi, 05.00`da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi Önü, 05.40`da Karşıyaka Anıt, 05.50`de Bostanlı İskelesi Karşısı ve 06.00`da Mavişehir Egepark ‘da buluştuktan sonra komşu ülke Yunanistan’ın en güzel adalarından biri olan Kuzey’in güzeli Midilli’ye gitmek için yola çıkıyoruz. Gezimizin ilk durağı Ayvalık’ta, bizleri Midilli’ye götürecek gemimizde yerlerimizi alıyor ve bayramın ilk gününde Midilli Adası’na doğru keyifli bir yolculuğa başlıyoruz. Öğle saatlerinde ulaştığımız Kuzey Ege’nin en büyük adasını gezmeye başlıyoruz. İlk olarak adanın başkenti Mytillini’de keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Bu esnada Hagios Therapondas Kilisesi, Halk Bahçesi, Ermou Caddesi, Hagia Athanasious Metropolitlik Kilisesi, Yeni Cami, Çarşı Hamamı, Tarihi Roma AgorasıYalı Cami ve Midilli Kalesi gibi tarihi yapıları yakından tanıyoruz. Daha sonra Küçük Asya’nın Annesi Anıtı’na da ev sahipliği yapan Epano Skala diye anılan eşsiz manzaralı sahilde Midilli mutfağına özgü tatlar ile öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Ermou Caddesi boyunca sıralı dükkanlardan bayram alışverişlerimizi yapıyor, adaya özgü ürünlerden alma şansı yakalıyoruz. Daha sonra P. Kountouriotoi ismi ile anılan Midilli Kordonboyu’da keyif kahvelerimizi içiyoruz. Gün sonunda, dolu dolu geçen kent turumuzun ardından otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam saatlerinde otelimizin lobisinde buluşuyoruz. Midilli akşamının tadını çıkarmak için denize sıfır bir Yunan tavernasına konuk oluyor ve rebetiko eşliğinde doyasıya eğleniyoruz.

 

2. GÜN: GÜNEY MİDİLLİ TURU: PLOMARI -  PERAMA – GERA KÖRFEZİ – SKALA SIKOUNTOS SAHİLİ -  PAPPADOS KÖYÜ -  BARBAYANNI UZO FABRİKASI – OLYMPOS DAĞI ve AGIASOS KÖYÜ

Otelde aldığımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından doyasıya eğleneceğimiz, iki körfezli Midilli’nin küçük körfezi Gera Körfezi, ünlü ouzo kasabası Plomari ve Midilli kestane festivali ile ünlü Agiasos Köyü’ gezeceğimiz Güney Midilli Turu’na çıkıyoruz. İlk olarak Gera Körfezi’nin eşsiz manzarasını izleyeceğimiz Skala Sikountos Sahili’nde kısa bir mola veriyor ve yeşil ile mavinin buluştuğu bu eşsiz coğrafyada sabah kahvelerimizi içiyoruz. Daha sonra Midilli’nin en şirin sahil kasabası Plomari’ye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Gera Körfezi kıyısında sürdürdüğümüz bu keyifli yolculuk esnasında Barbaros Hayrettin Paşa’nın doğduğu köy Paleokipos Köyü  ve zeytinyağları ile ünlü Pappados Köyü’ yakından görüyoruz. Çınar ağaçları ve serin pınarların eşlik ettiği keyifli bir yolculuğun ardından ulaştığımız Plomari’de yaptığımız kent gezisinden sonra dünyaca ünlü uzo fabrikalarına ev sahipliği yapan Plomari’de Barbayanni Ouzo Fabrikası’na konuk oluyoruz. Öğle saatlerinde Plomari Sahili ve şirin evlerine veda ederek Perama Sahili’nde keyifli bir öğle yemeği alıyoruz. Yemeğin ardından günün en güzel saatlerinde Olympos Dağı eteklerindeki adanın en otantik köylerinden biri olan Agiasos’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yemyeşil ormanları, ahşap işçilikleri ve Meryem Ana Kilisesi (Panagia) ile ünlü bu dağ köyüne vardığımızda köyün Şirince benzeri sokaklarında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Keyifle geçen günün ardından otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz.

 

3. GÜN: KUZEY MİDİLLİ TURU: PANAGIUODA SAHİLİ – THERMI - MANDAMADOS – TAKSIYARHIS MANASTIRI – MOLYVOS – PETRA – KALLONI KÖRFEZİ – KUŞ CENNETİ 

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısının ardından adanın Ayvalık ve Assos’a bakan yerleşimlerini göreceğimiz Kuzey Midilli Turu’na çıkıyoruz. İlk olarak balık tavernaları ile ünlü balıkçı köyü Panagiouda’da kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra antik dönemden beri termal suyu ile ünlü Thermi Yerleşimi ile Osmanlı döneminde inşa edilmiş kaplıca oteli Sarlıca Palas’ı yakından görüyoruz. Daha sonra Ayvalık’tan gelen mübadillerin kurduğu Neon Kidonion (Yeni Ayvalık) Köyü üzerinden adanın en ünlü manastırına ev sahipliği yapan Mandamados Köyü’ne gidiyoruz. Kutsal ikonaları ve yemyeşil doğası ile göz dolduran Taksiyarhis Manastırı’nı rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra manastır bahçesinde ünlü Mandamados yoğurdu ve lokma tatlısının tadına bakıyoruz. Ladotyri adı verilen zeytinyağı peyniri ile de ünlü Mandamados’ta geçirdiğimiz keyifli anların ardından Molyvos’a doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Keyifli yolculuğumuzun ardından kalesi, taş evleri ve şirin sokakları ile Midilli’nin en çok ziyaret edilen yeri olan Molyvos’ta keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Öğle saatlerinde öğle yemeğimizi almak için ismi “taş” manasına gelen Petra’ya doğru gezimizi sürdürüyoruz. Taş evleri ve kum sahilleri ile ünlü Petra Sahili’nde güzel bir restoranda Midilli mutfağının tadını çıkarıyoruz. Öğle yemeğinin ardından 114 taş merdiven ile ulaşılan anıtsal bir kayanın üzerinde yer alan Panagia Glykofiloussa (Tatlı Öpücüklü Meryem) Kilisesi’ni fotoğraflayarak Midilli’nin iç körfezi olan Kalloni Körfezi’ne doğru gezimize devam ediyoruz. Kalloni Körfezi ve Kuş Cenneti’ni de yakından gördükten sonra Midilli merkezi’ne doğru dönüşe geçiyor ve Mytillini Limanı’nda bizleri bekleyen gemimizde yerlerimizi alıyoruz. Keyifle geçen yolculuğun ardından Ayvalık’a ulaşıyor ve İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir’de bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

• Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır.


• Yunanistan limanları ve otellerinde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir!


• İklim koşullarına ve teknik arızaya bağlı “force major” hallerde adalarda mahsur kalınması halinde acente sadece tur programındaki fiyata dahil hizmetleri vermekle yükümlüdür. Misafirlerin program dışı konaklama, yeme - içme harcamaları kendilerine aittir. Force major haller sigorta kapsamında değildir.


• Tur başlangıç ve bitiş yeri Midilli Limanı’dır. Transfer hizmeti paket program dışında sunulan ekstra bir hizmettir.


• 2000’li yılların başından itibaren Midilli de dahil birçok Yunan Adası’na Sanat Tarihçi – Ülkesel Rehber Fatih M. Aygüneş’in rehberliğinde ilk kültür turlarını düzenleyen FMA TRAVEL’ın tur programları, tur başlıkları ve de tur metinleri tümüyle ya da kısmen taklit edilemez. Bunu yapan kişi ve acenteler hakkında FMA TRAVEL yasal haklarını Asliye Ticaret Mahkemeleri nezdinde koruma altına almıştır.


• Bu tur programının metni ilk kez 01.04.2012 tarihinde yayınlanmıştır. O günden sonra ana metinde kapsamlı bir değişiklik olmamakla beraber metnin son hali 01.03.2023 tarihinde matbu ve dijital olarak güncellenmiştir.

 

''Bazı istisnai tur programları haricindeki gezilere, otellerde kahvaltı hizmetinin tamamlanmasının ardından saat 10.00 - 11.00 aralığında başlanılır ve en geç saat 17.00 – 18.00 aralığında geziler tamamlanarak otellere giriş yapılır. Misafirlerimizin bu saatlere riayet etmesini ve daha erken ya da daha geç hareket edilmesine dair acente çalışanlarına baskı yapmamasını önemle rica ederiz.''


 

      

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< LORIET HOTEL'de 2 GECE KONAKLAMA

< AYVALIK – MİDİLLİ – AYVALIK FERİBOT BİLETLERİ

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

< İZMİR - AYVALIK - İZMİR OTOBÜS ULAŞIMI

< YUNAN TAVERNASINDA CANLI MÜZİKLİ AKŞAM YEMEĞİ

< MİDİLLİ KENT MERKEZİ TURU

< KUZEY MİDİLLİ TURU (Petra - Molyvos - Mandamados - Kalloni Körfezi )

< GÜNEY MİDİLLİ TURU ( Agiasos - Plomari - Perama - Gera Körfezi )

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

< YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI 

< VİZE ÜCRETLERİ (Yeşil pasaport ve schengen vizesi olmayanlar için)

< 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARDAN SİGORTA HİZMETİNDE EKSTRA SUR-PRIM ALINACAKTIR.

< TAVERNA EĞLENCESİNDE ALINAN ALKOLLÜ ve ALKOLSÜZ İÇECEKLER

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

05.00’de Üçkuyular Shell

05.10’da Göztepe İskele Karşısı

05.20’de Sabancı Kültür Merkezi

05.30’da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi

05.40'da Karşıyaka Anıt

05.50’de Bostanlı İskelesi Karşısı

06.00’da Mavişehir - Egepark Önü