MİDİLLİ (LESBOS) ADASI ''20. Yıla Özel Kampanya''

MİDİLLİ (LESBOS) ADASI ''20. Yıla Özel Kampanya''

KUZEYİN GÜZELİ MİDİLLİ ADASI

Konaklama : SILVER BAY, LASIA, LORRIET ve 5* MYTHICAL COAST HOTEL’DE KONAKLAMA

Tur Süresi : 1 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz...

Kişi Başı : 159€ 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 20. YILA ÖZEL KAMPANYA ! 

MİDİLLİ (LESBOS) ADASI

 

 

25 - 26 Mayıs | 01 - 02 Haziran | 08 - 09 Haziran | 22 - 23 Haziran | 29 - 30 Haziran (2 Gün - 1 Gece)


 ✅   YUNAN TAVERNASINDA CANLI MÜZİKLİ AKŞAM YEMEĞİ 

 ✅   2 GÜN BOYUNCA YAPILAN TÜM TURLAR  

  ✅   İZMİR - AYVALIK - İZMİR OTOBÜS ULAŞIMI   

...

 

I. GÜN: MİDİLLİ KENT ve KUZEY MİDİLLİ TURU: HAGIOS THERAPONDAS KİLİSESİ – ERMOU CADDESİ - PANAGIUODA SAHİLİ – THERMI - MANDAMADOS – TAKSIYARHIS MANASTIRI – MOLYVOS – PETRA – KALLONI KÖRFEZİ – KUŞ CENNETİ  

Sabah 05.00’de Üçkuyular Shell, 05.10`da Göztepe İskele Karşısı, 05.20`de Sabancı Kültür Merkezi, 05.30`da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi Önü, 05.40`da Karşıyaka Anıt, 05.50`de Bostanlı İskelesi Karşısı ve 06.00`da Mavişehir Egepark ‘da buluştuktan sonra komşu ülke Yunanistan’ın en güzel adalarından biri olan Kuzey’in güzeli Midilli’ye gitmek için yola çıkıyoruz. Gezimizin ilk durağı Ayvalık’ta bizleri Midilli’ye götürecek gemimizde yerlerimizi alıyoruz. Keyifle geçen deniz yolculuğunun ardından ilk olarak başkent Mytillini’yi keşfetmeye başlıyoruz. Bu esnada Hagios Therapondas Kilisesi, Halk Bahçesi, Ermou Caddesi, Hagia Athanasious Metropolitlik Kilisesi, Yeni Cami, Çarşı Hamamı, Tarihi Roma AgorasıYalı Cami ve Midilli Kalesi gibi tarihi yapıları panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra balık tavernaları ile ünlü balıkçı köyü Panagiouda’da öğle yemeği molası veriyoruz. Yemeğin ardından antik dönemden beri termal suyu ile ünlü Thermi Yerleşimi ile Osmanlı döneminde inşa edilmiş kaplıca oteli Sarlıca Palas’ı yakından görüyor ve fotoğraflıyoruz. Daha sonra Ayvalık’tan gelen mübadillerin kurduğu Neon Kidonion (Yeni Ayvalık) Köyü üzerinden adanın en ünlü manastırına ev sahipliği yapan Mandamados Köyü’ne gidiyoruz.  Kutsal ikonaları ve yemyeşil doğası ile göz dolduran Taksiyarhis Manastırı’nı rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra manastır bahçesinde ünlü Mandamados yoğurdu ve lokma tatlısının tadına bakıyoruz. Ladotyri adı verilen zeytinyağı peyniri ile de ünlü Mandamados’ta geçirdiğimiz keyifli anların ardından Molyvos’a doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Kalesi, taş evleri ve şirin sokakları ile Midilli’nin en çok ziyaret edilen yeri olan Molyvos’ta keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Öğle saatlerinde ismi “taş” manasına gelen Petra’ya doğru gezimizi sürdürüyoruz. Taş evleri ve kum sahilleri ile ünlü Petra Sahili’ni görüyor ve 114 taş merdiven ile ulaşılan anıtsal bir kayanın üzerinde yer alan Panagia Glykofiloussa (Tatlı Öpücüklü Meryem) Kilisesi’ni fotoğraflayarak Midilli’nin iç körfezi olan Kalloni Körfezi’ne doğru gezimize devam ediyoruz. Kalloni Körfezi ve Kuş Cenneti’ni de yakından gördükten sonra otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam saatlerinde otelimiz lobisinde buluşarak bizleri bekleyen otobüsümüze biniyor ve Taverna Eğlencesi'ne giderek Yunan müziği eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

II. GÜN: GÜNEY MİDİLLİ TURU: PLOMARI – GERA KÖRFEZİ –  PAPPADOS KÖYÜ -  BARBAYANNI UZO FABRİKASI – OLYMPOS DAĞI ve AGIASOS KÖYÜ 

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltının ardından iki körfezli Midilli’nin küçük körfezi Gera Körfezi, ünlü ouzo kasabası Plomari ve Midilli kestane festivali ile ünlü Agiasos Köyü’ gezeceğimiz Güney Midilli Turu’na çıkıyoruz. İlk olarak Gera Körfezi’nin eşsiz manzarası eşliğinde Olympos Dağı eteklerindeki adanın en otantik köylerinden biri olan Agiasos’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yemyeşil ormanları, ahşap işçilikleri ve Meryem Ana Kilisesi (Panagia) ile ünlü bu dağ köyüne vardığımızda köyün Şirince benzeri sokaklarında gezintiye çıkıyoruz. Daha sonra Midilli’nin en şirin sahil kasabası Plomari’ye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Gera Körfezi kıyısında sürdürdüğümüz bu keyifli yolculuk esnasında Barbaros Hayrettin Paşa’nın doğduğu köy Paleokipos Köyü ve zeytinyağları ile ünlü Pappados Köyü’ yakından görüyoruz. Çınar ağaçları ve serin pınarların eşlik ettiği keyifli bir yolculuğun ardından ulaştığımız dünyaca ünlü uzo fabrikalarına ev sahipliği yapan Plomari’de Barbayanni Ouzo Fabrikası’na konuk oluyoruz. Öğle saatlerinde Plomari Sahili’nde keyifli bir öğle yemeği alıyoruz. Daha sonra keyifle ve dolu dolu geçen iki günün ardından  Midilli merkeze doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Mytillini Limanı’nda bizleri bekleyen gemimizde yerlerimizi alıyoruz. Ayvalık’a ulaştığımızda İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir’de bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

• Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır.


• Yunanistan limanları ve otellerinde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir!


• İklim koşullarına ve teknik arızaya bağlı “force major” hallerde adalarda mahsur kalınması halinde acente sadece tur programındaki fiyata dahil hizmetleri vermekle yükümlüdür. Misafirlerin program dışı konaklama, yeme - içme harcamaları kendilerine aittir. Force major haller sigorta kapsamında değildir.


• Tur başlangıç ve bitiş yeri Midilli Limanı’dır. Transfer hizmeti paket program dışında sunulan ekstra bir hizmettir.


• 2000’li yılların başından itibaren Midilli de dahil birçok Yunan Adası’na Sanat Tarihçi – Ülkesel Rehber Fatih M. Aygüneş’in rehberliğinde ilk kültür turlarını düzenleyen FMA TRAVEL’ın tur programları, tur başlıkları ve de tur metinleri tümüyle ya da kısmen taklit edilemez. Bunu yapan kişi ve acenteler hakkında FMA TRAVEL yasal haklarını Asliye Ticaret Mahkemeleri nezdinde koruma altına almıştır.


• Bu tur programının metni ilk kez 01.04.2012 tarihinde yayınlanmıştır. O günden sonra ana metinde kapsamlı bir değişiklik olmamakla beraber metnin son hali 01.03.2023 tarihinde matbu ve dijital olarak güncellenmiştir.

 

''Bazı istisnai tur programları haricindeki gezilere, otellerde kahvaltı hizmetinin tamamlanmasının ardından saat 10.00 - 11.00 aralığında başlanılır ve en geç saat 17.00 – 18.00 aralığında geziler tamamlanarak otellere giriş yapılır. Misafirlerimizin bu saatlere riayet etmesini ve daha erken ya da daha geç hareket edilmesine dair acente çalışanlarına baskı yapmamasını önemle rica ederiz.''


* Pasaportunda KKTC Mührü Olanlar Yunanistan’a Giriş Yapamazlar!  

      

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

SILVER BAY, LASIA, LORRIET ve 5* MYTHICAL COAST HOTEL’DE KONAKLAMA

< AYVALIK - MİDİLLİ - AYVALIK FERİBOT BİLETLERİ

< GÜNEY MİDİLLİ TURU ( Agiasos - Plomari - Perama - Gera Körfezi )

< KUZEY MİDİLLİ TURU (Petra - Molyvos - Mandamados - Kalloni Körfezi )

< MİDİLLİ KENT MERKEZİ TURU

< YUNAN TAVERNASINDA CANLI MÜZİKLİ AKŞAM YEMEĞİ

< İZMİR - AYVALIK - İZMİR OTOBÜS ULAŞIMI

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

< YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI

< VİZE ÜCRETLERİ (Yeşil pasaport ve shengen vizesi olmayanlar için)

< 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARDAN SİGORTA HİZMETİNDE EKSTRA SUR-PRIM ALINACAKTIR.

< TAVERNA EĞLENCESİNDE ALINAN ALKOLLÜ ve ALKOLSÜZ İÇECEKLER

< LİMAN VE OTEL VERGİLERİ

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

05.00’de Üçkuyular Shell

05.10’da Göztepe İskele Karşısı

05.20’de Sabancı Kültür Merkezi

05.30’da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi

05.40'da Karşıyaka Anıt

05.50’de Bostanlı İskelesi Karşısı

06.00’da Mavişehir - Egepark Önü