SAMOS (SİSAM) ADASI ''Samos Adası'na Rüya Gibi Bir Yolculuk''

SAMOS (SİSAM) ADASI ''Samos Adası'na Rüya Gibi Bir Yolculuk''

SAMOS ADASI'NA RÜYA GİBİ BİR YOLCULUK

Konaklama : BAŞKENT VATHI’DE DENİZE SIFIR OTELLERDE KONAKLAMA

Tur Süresi : 1 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz...

Kişi Başı : 169€ 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

- Şarabı Kadar Tatlı Bir Ada -

SAMOS (SİSAM) ADASI

 


29 - 30 Haziran | 06 - 07 Temmuz | 13 - 14 Temmuz | 20 - 21 Temmuz | 27 - 28 Temmuz (2 Gün - 1 Gece)✅ İki Gün Kuzey ve Güney Ada Turları Dahil!

 

 Başkent Vathi’de Denize Sıfır Otellerde Konaklama Ayrıcalığı! 

 
 Kuşadası’ndan Daha Hızlı ve Güvenli Feribot Hizmeti Dahil!

 

 İzmir - Kuşadası Karayolu Ulaşımı Dahil!

 

 Canlı Müzikli Yunan Tavernası Dahil!


...

 

1. GÜN CUMARTESİ

KUZEYDEN GÜNEYE SAMOS TURU

MODERN VE TARİHİ BAŞKENTLER: VATHI ve PYTHAGORIO

BAŞKENT VATHI KENT TURU ( PISAGOR MEYDANI – ARSLAN BAĞIMSIZLIK HEYKELİ – KATOLİK KİLİSESİ - SAMOS HALK KÜTÜPHANESİ – SOFOULI MEYDANI ) -  KOUMARADAIOI KÖYÜ  – ADALET KUPASI ATÖLYESİ – PYTHAGORIO SAHİLİ – LOGOTHETIS KALESİ – MEGALI PANAGIA MANASTIRI

Sabah 05.00`de Mavişehir Egepark, 05.10`da Bostanlı Vapur İskelesi, 05.20`de Karşıyaka Anıt, 05.30`da Alsancak Gar FMA TRAVEL Ofisi, 05.40`da Sabancı Kültür Merkezi, 05.50’de Göztepe İskelesi ve 06.00`da Üçkuyular Shell İstasyonu`nda buluştuktan sonra Pisagor ve Epikuros gibi antikçağın ünlü filozoflarının memleketi, şarabı, ormanları ve turkuaz renkli sahilleri ile ünlü Yunanistan’ın 9. büyük adası Samos’a gitmek için  Kuşadası’na doğru yola çıkıyoruz. Kuşadası Limanı’nda pasaport kontrollerimizi yaptırdıktan sonra yaklaşık bir saat süren keyifli bir deniz yolculuğuna başlıyoruz. At nalı şeklinde bir körfezin etrafında kurulu başkent Vathi’ye ulaştığımızda gümrük işlemlerimizi tamamlıyor ve otobüsümüze binerek birçok anıtsal binaya ev sahipliği yapan başkent Vathi'yi keşfe çıkıyoruz. Vathi’de ilk olarak Sofouli adını taşıyan kordon boyundaki yapılarını görüyoruz. Bunlardan ilki Santa Maria isimli adadaki tek Katolik Kilisesi oluyor. Daha sonra Neoklasik stildeki binalarda hizmet veren Samos Adliyesi’ni ve koleksiyonunda 16. yüzyıla ait kitaplar dahi bulunan Samos Halk Kütüphanesi’ni, Vathi’nin kalbinde yer alan Pythagora Meydanı’nı, meydan’da yer alan bağımsızlık simgesi mermer Arslan Heykeli‘ni, Neoklasik mimarinin tüm güzelliklerini yaşatan Yunanistan Ulusal Bankası’nı, meydanda üç dönem Yunanistan başbakanlığı yapan ve Samos arkeolojisine de yoğun emek veren Themistokles Sofoulis’in heykelini panoramik olarak görüyor ve rehberimizden bilgiler alıyoruz. Daha sonra kızılçam ve dağ çilekleri bezeli bir dağ köyü olan  Koumaradaioi`ye doğru gezimize devam ediyoruz. Adanın bu yemyeşil köyünde Samos`un ünlü Pisagor  kupalarının yapıldığı bir atölyeye konuk oluyor ve diğer adı "adalet kupası" olan bu matematiksel kupayı görme şansı yakalıyoruz. Keyifle geçen anların ardından muhteşem bir manzaraya sahip ve Samos`un en otantik yapılarından biri olan Megali Panagia Manastırı`na gidiyoruz. Manastırı keyifle gezerken hem mistik bir yolculuğa çıkıyor hem de manastırın yeşil doğasını ve eşsiz mimarisini yakından tanıyoruz. Daha sonra Ege Denizi’nin en güzel plajlarına sahip, ünlü matematikçi Pisagor`un memleketi Pythagorio’ya doğru gezimize devam ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında 12 Ion kentinden biri olan Antik Samos’a ait arkeolojik eserleri, Eupalinos Tüneli ve Lykourgos Logothetis Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Pythagorio Sahili’nde öğle yemeğimiz için güzel bir sahil restoranına konuk oluyoruz. Pythagorio’da geçen keyifli anların ardından Daha sonra Vathi`ye doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.  Gün sonunda başkent Vathi’de denize sıfır otellerimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam taverna gecesine katılmak için otelimizin lobisinde buluşuyor ve yörenin güzel bir tavernasına gidiyoruz. Burada akşam yemeğimizi Yunan müziği eşliğinde alıyor ve Samos gecelerinin tadını çıkarıyoruz. 

 

2. GÜN PAZAR

VATHI - KARLOVASI – POTAMI PLAJI – AIDONIA – AVLAKIA – AGIOS KONSTANTINOS - KOKKARI SAHİLİ

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltımızın ardından adanın şarap ve deri üretimi ile ünlü beldesi olan Karlovasi`ye doğru yola çıkıyoruz. Adanın kuzeyinde ve sahil boyunca yaptığımız bu keyifli yolculuğun ardından ilk olarak doğanın kucağında, bülbül sesleri eşliğinde keyif kahvelerimizi içmek için Aidonia’ya uğruyoruz. Yakınlardaki Kakorema Deresi’nin suları ile yeşillenen anıtsal çınar ağaçları gölgesinde geçirdiğimiz keyifli anların ardından adanın ticaret ve eğitim merkezi sayılan Karlovasi`ye doğru gezimize devam ediyoruz. Bu esnada yolumuz üzerinde yer alan Agios Konstantinos ve Avlakia gibi yerleşimleri görüyoruz. Karlovasi’ye ulaştığımızda Aya Nikolas Kilisesi`nin terasından Samos’un en güzel plajlarından biri olan Potami Plajı`nın eşsiz manzarasını izliyoruz. Öğleden sonra Kokkari`de deniz kıyısında Samos mutfağının eşsiz tatları ile öğle yemeğimizi almak için yolculuğumuza devam ediyoruz. Tavernaları ve eşsiz mimarisi ile Mykonos`dan izler taşıyan Kokkari`de öğle yemeğimizi güzel bir sahil restoranında alıyoruz. Keyifle geçen günün ardından Vathi’ye doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Vathi’ye ulaştığımızda gümrük işlemlerimizi tamamlıyor ve iki güzel günün ardından feribotumuzda yerlerimizi alarak eşsiz tarihi, şarabı, filozofları, mavi denizi ve yeşil ormanları ile ünlü Samos’a veda ederek Kuşadası ve İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.


Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır.


Yunanistan limanları ve otellerinde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir!


İklim koşullarına ve teknik arızaya bağlı “force major” hallerde adalarda mahsur kalınması halinde acente sadece tur programındaki fiyata dahil hizmetleri vermekle yükümlüdür. Misafirlerin program dışı konaklama, yeme - içme harcamaları kendilerine aittir. Force major haller sigorta kapsamında değildir.


Tur başlangıç ve bitiş yeri Samos Vathi Limanı’dır. Transfer hizmeti paket program dışında sunulan ekstra bir hizmettir.


2000’li yılların başından itibaren Samos da dahil birçok Yunan Adası’na Sanat Tarihçi – Ülkesel Rehber Fatih M. Aygüneş’in rehberliğinde ilk kültür turlarını düzenleyen FMA TRAVEL’ın tur programları, tur başlıkları ve de tur metinleri tümüyle ya da kısmen taklit edilemez. Bunu yapan kişi ve acenteler hakkında FMA TRAVEL yasal haklarını Asliye Ticaret Mahkemeleri nezdinde koruma altına almıştır.


Bu tur programının metni ilk kez 01.04.2012 tarihinde yayınlanmıştır. O günden sonra ana metinde kapsamlı bir değişiklik olmamakla beraber metnin son hali 01.03.2023 tarihinde matbu ve dijital olarak güncellenmiştir.

 

''Bazı istisnai tur programları haricindeki gezilere, otellerde kahvaltı hizmetinin tamamlanmasının ardından saat 10.00 - 11.00 aralığında başlanılır ve en geç saat 17.00 – 18.00 aralığında geziler tamamlanarak otellere giriş yapılır. Misafirlerimizin bu saatlere riayet etmesini ve daha erken ya da daha geç hareket edilmesine dair acente çalışanlarına baskı yapmamasını önemle rica ederiz.''

 

 

* Pasaportunda KKTC Mührü Olanlar Yunanistan’a Giriş Yapamazlar!  

      

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

BAŞKENT VATHI’DE TERCİHE GÖRE DENİZE SIFIR

   4* AEOLIS / 4* SAMOS CITY, SAMOS BAY HOTEL GAGOU BEACH,

   MEDUSA ve ARTEMİS HOTEL'DE ODA+KAHVALTI KONAKLAMA

< KUŞADASI - SAMOS - KUŞADASI HIZLI KATAMARAN ULAŞIMI

< CANLI MÜZİKLİ YUNAN TAVERNASINDA AKŞAM YEMEĞİ

< SAMOS MERKEZ TURU ( VATHI )

< GÜNEY SAMOS TURU

< KUZEY SAMOS TURU

< İZMİR – KUŞADASI – İZMİR KARAYOLU ULAŞIMI

< YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI

< VİZE ÜCRETİ ( Yeşil pasaport ve Schengen vizesi olmayanlar için )

< 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARIN SİGORTALARINDA UYGULANAN

   SUR-PRIM  ÜCRETİ

< TAVERNA EĞLENCESİNDE ALINAN ALKOLLÜ ve ALKOLSÜZ İÇECEKLER

< LİMAN VE OTEL VERGİLERİ

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

05.00`de Mavişehir Egepark,

05.10`da Bostanlı Vapur İskelesi,

05.20`de Karşıyaka Anıt,

05.30`da Alsancak Gar FMA TRAVEL Ofisi,

05.40`da Sabancı Kültür Merkezi,

05.50’de Göztepe İskelesi

06.00`da Üçkuyular Shell